Biuro rachunkowe w Olecku

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KUBUŚ I PRZYJACIELE

EDYTA KARNIEJ – właścicielka i dyrektor w jednej osobie

Kobieta niezwykła i niezwykle silna, pełna charyzmy i inicjatywy. Kiedy trzeba, zakłada gumowe buty i biega razem z ekipą budowlaną po placu budowy decydując o kształcie najnowszej kamienicy. Nigdy nie powie, że czegoś nie potrafi. Jeśli nawet znajdzie się coś czego nie wie, to z całą pewnością za chwilę posiądzie tę wiedzę. Prowadzi firmę handlową, buduje mieszkania, a w jej głowie zawsze roi się tysiąc pomysłów. Przedszkole to jej najmłodsze i wydaje się najukochańsze dziecko. Żyje tym co robi, wkłada w to 100% siebie, a wszystko na szóstym biegu. Energią mogłaby obdzielić spore miasto, a i tak wciąż miałaby zapał do działania. Twarda, zdecydowana perfekcjonistka. Ale każdy kto zna ją bliżej, wie, że jest niezwykle ciepła, łatwo się wzrusza  i nigdy nie przechodzi obojętnie obok potrzebujących. Szczególnie jeśli krzywda dzieje się dzieciom. Edyta Karniej – najlepsza wizytówka 3P

 

Niepubliczne Przedszkole Kubuś i przyjaciele powstało w dużej mierze dzięki środkom unijnym. Pierwszy projekt i od razu sukces, to niewielu się udaje. Realizacja „I ja będę przedszkolakiem” zapewniła zakup wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz pobyt w przedszkolu 40 dzieci. Pierwszy ogromny sukces tylko zapalił do działania. Pojawiły się kolejne: Kuchcikowo, „Nasz przedszkolak wie: co kiedy, jak i gdzie!...”, „EKO – ZAKRĘCENI”, „Mamo, tato na sportowo mamy lato”, „Wesołe minki mamy, gdy sport uprawiamy”, ”Ćwiczenia i pływanie to ważna sprawa i fajna zabawa”, ”Przedszkolaki wszystko zjadają i jedzenia nie wyrzucają”. Uczą się dzieci, uczą się także nauczyciele. Bo w kolorowym i przyjaznym przedszkolu angażują się wszyscy. Pani Dorotka wypieka gofry i dba, by nikt nie był głodny, ani smutny, Pani Asia uczy świątecznej piosenki, Pani Natalia eksperymentuje z dzieciakami, Pani Anetka przytula… - można wymieniać bez końca. Jak wyjątkowe to miejsce można przekonać się wpadając w odwiedziny, bo Kubusiowi Przyjaciele są otwarci na nowe znajomości, a żadne słowa nie opiszą atmosfery, którą tworzą.

 

O tym  jak powstało Przedszkole, skąd czerpać inspiracje i co w tej pracy jest ważne mówi właścicielka - Edyta Karniej.

Skąd pomysł na przedszkole?
Tak naprawdę to pomysł Córki. To było jej marzenie, które z przyjemnością pomogłam jej zrealizować.

Od pomysłu do realizacji - co było najtrudniejsze?

Najtrudniejsza była decyzja o przystąpieniu do remontu nieruchomości, która wydawała się nam idealna na przedszkole. Konieczne były jednak spore nakłady, żeby dostosować ją do obowiązujących wymagań. Potrzeba było sporej wyobraźni i odwagi, żeby tę decyzję podjąć.

Jakim jestem szefem?

Trudno ocenić mi siebie jako szefa. Prawdopodobnie nie należę do łatwych. Pracownikom wysoko stawiam poprzeczkę. Dzielnie ją pokonują  i chyba dzięki temu tworzą bardzo dobry zespół, któremu chce się chcieć. Ciągle stawiam przed sobą nowe zadania  i uparcie dążę do ich realizacji. Chcąc coś osiągnąć musimy stawiać wymagania ludziom z którymi pracujemy, ale przede wszystkim wymagać od siebie.

Co jest najważniejsze przy prowadzeniu własnej działalności?
Moim zdaniem prowadząc biznes musimy lubić to co robimy, Najważniejsza jest wiara we własne siły oraz to, że widzę sens tego co robię. Prowadząc biznes spotykam wielu fajnych, pozytywnych ludzi i to jeszcze bardziej napędza mnie do działania

Od pierwszej chwili, gdy przekraczamy próg przedszkola czuje się bardzo pozytywną atmosferę, zarówno wśród dzieci, jak i w zespole. Jak to się robi?

Najwyraźniej wszyscy dobrze się tu czują J. Pozytywna atmosfera w przedszkolu, to odpowiednie osoby w odpowiednim miejscu. Moja Kadra Pedagogiczna to zgrany zespół, który naprawdę lubi to co robi, ciągle prześciga się w pomysłach na prowadzenie zajęć, ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i ich rodzicami. Dzieci w przedszkolu nie mają  czasu na nudę i to ich zachowanie, umiejętności, otwartość, pozytywne nastawienie do innych  jest najlepszą oceną atmosfery w przedszkolu.

Poza tym wszystko co robimy, zgodnie z myślą Konfucjusza opiera się na praktycznym działaniu.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…

Dzieciom ta formuła bardzo odpowiada. Są otwarte na doświadczenia i próbowanie nowych rzeczy. Z typową dla siebie szczerością testują, smakują i przyjmują nowopoznanych ludzi. Nasz czas wypełnia udział w projektach, konkursach, integracja ze  środowiskiem lokalnym oraz liczne wycieczki. Życie Przedszkolaków od pierwszych dni istnienia przedszkola jest bardzo aktywne.  Uzyskaliśmy między innymi Ogólnopolski Certyfikat „Przedszkole Talentów”, zdobyliśmy pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Kaufland co jest ogromnym sukcesem. Dotychczas Przedszkolaki wzięły udział w realizacji 8 dużych projektów (2 z nich są w trakcie realizacji). I cieszymy się z tego wszyscy – dzieci, rodzice i kadra – to nasz wspólny sukces.

Skąd  pomysły?
Moje pomysły ,to realizacja moich marzeń. Od zawsze lubiłam pracować z ludźmi, w szczególności z dziećmi. Fajna atmosfera pracy , duże grono zadowolonych osób i to , że robi się coś ważnego i potrzebnego dla innych, powoduje , że głowa jest ciągle pełna pomysłów.

Plany na najbliższą przyszłość

Jest ich kilka. Realizacja pierwszych z nich odbędzie się wiosną 2017r. Dzieciaki będą szczęśliwe.

Jakieś rady do rozpoczynających przygodę z działalnością gospodarczą?

Cytat z Walta Disney`a jest tu najlepszą radą: jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać. 

Koniecznie odwiedźcie na funpage, gdzie znajdziecie fotorelacje z naszych wizyt w Przedszkolu

https://www.facebook.com/pg/biurorachunkowejanuszrekawek/photos/?tab=album&album_id=731925816960212

Dane kontaktowe

Janusz Rękawek

Plac Wolności 7A
19-400 Olecko

tel. 87 520 04 41
tel. kom. 502 540 967
fax. 87 520 45 87

Godziny otwarcia: pon. - pt. 7.30-15.30

Newsletter

Zapisz się do newslettera, będziemy Cię informować o najbliższych wydarzeniach